Stacja.SQL - Oprogramowanie dla SKP - CEPIK 2

[17.11.2017]

Szanowni Państwo,
uprzejmie przekazujemy komunikat dotyczący pracy Stacji Kontroli Pojazdów który otrzymaliśmy z Ministerstwa Cyfryzacji :

From: biurocepik2.0 [mailto:biurocepik2.0@mc.gov.pl]
Sent: Friday, November 17, 2017 9:08 AM
Subject: FW: Komunikat dot. pracy SKP

Szanowni Państwo,
uprzejmie przekazuję komunikat dotyczący pracy Stacji Kontroli Pojazdów:

Proponujemy, by w sytuacji gdy SKP nadal nie uzyskała możliwości przekazywania danych do nowej CEP w trybie on-line, realizacja badań technicznych nie była zawieszana.

Wyniki kontroli pojazdów muszą być w takim przypadku przekazane do CEP niezwłocznie po uzyskaniu dostępu. Będzie to możliwe techniczne.

SKP powinien każdorazowo odnotować fakt badania w trybie awaryjnym poprzez adnotację na zaświadczeniu potwierdzającym jego wykonanie. Pozwoli to zminimalizować ewentualne komplikacje np. podczas kontroli drogowej czy likwidacji szkody. W ten sposób organ uprawniony do sprawdzania ważności badań technicznych będzie miał dostęp do tradycyjnego dokumentu potwierdzającego odbyte badanie i wyjaśniającego dlaczego badań nie ma w systemie elektronicznym.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do organu nadzorczego SKP jakim jest Starosta Powiatowy.

Ministerstwo Cyfryzacji

Z poważaniem,

Karolina Obydź

Biuro Programu CEPiK 2.0

Departament Rozwoju Systemów

Ministerstwo Cyfryzacji

——————————————————————————————————————————————-

[14.11.2017]

Szanowni Państwo,
Przekazujemy najnowsze informacje, wg stanu na 14-11-2017, godz. 16:30.

 1. Zdecydowana większość naszych SKP przyłączyła się już do systemu CEP2, tym niemniej na części stacji mamy jeszcze komunikaty o niemożliwości inicjalizacji lub podłączenia odpowiednich certyfikatów oraz błędu 0002.
  Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją, błędy te spowodowane są w zdecydowanej większości przypadków niezawinionymi przez naszą firmę nieprawidłowościami z magazynem certyfikatów Windows i (głównie) z kartami ENCARD.
  Szczegółowa procedura naprawcza opisana jest pod tym adresem : http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?p=286391#286391

Proszę pamiętać o potrzebie restartu komputera po każdym większym kroku, jaki Państwo poczynicie w związku z instrukcją!

 1. Nadal czekamy na rozwiązanie przez Ministerstwo Cyfryzacji błędów typu 0007 lub 0002 ?o pracach z tym związanych poinformujemy Państwa na stronie WWW, a także – wydając wersję poprawiającą ten komunikat.

Kolejna wersja systemu umożliwi Państwu wysłanie do CEP-a badań zapisanych w dniach poprzednich, tj. przed 13/11, rozwiązując problem paczek nie przesłanych do CEPiK-u 1.

——————————————————————————————————————————————-

[13.11.2017]

Szanowni Państwo,
Nowa wersja programu, zgodna z systemem CEP 2.0, pojawi się za „kilka chwil”, jesteśmy w trakcie ostatnich jej testów.
Stacje Kontroli Pojazdów mogą pracować normalnie, na dotychczasowych zasadach, na „starej” wersji.
Badania zaległe wprowadzicie Państwo w terminie późniejszym – wysłanie jednego badania do CEPiK-u trwać będzie kilkanaście sekund.
Skrócona instrukcja obsługi systemu dostępna jest w linku poniżej:

Instrukcja CEPIK 2.0

Prosimy o zachowanie daleko idącego spokoju …

——————————————————————————————————————————————-
[31.10.2017]

Mając na uwadze przewidziany na 13/11 start Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) w wersji 2.0 uprzejmie informujemy co następuje:

 1. specjalnie dla Naszych Klientów w dniach 6-17/11 (z wyłączeniem sobót i niedziel) wydłużamy godziny pracy naszej firmy (w te dni będziemy pracować w godzinach 7-18);
 2. w trosce o najwyższa jakość usług wkrótce uruchomimy dwa nowe numery telefonów (ich numery pojawią się na naszej stronie internetowej w dziale kontakt ? https://site.norcom.pl/norcom/
 3. nowa, pośrednia wersja systemu STACJA.SQL, uwzględniająca odwróconą kolejność badania (najpierw pobranie opłaty, później właściwe badanie techniczne) jest w trakcie ostatnich testów i zostanie Państwu udostępniona lada moment;
 4. docelowa wersja systemu, uwzględniająca nowy sposób postępowania po 13/11 br. ukaże się tuż przed podłączeniem stacji do CEPiK-u, być może dopiero rankiem 13/11 (oczekujemy na udostępnienie ze strony Ministerstwa Cyfryzacji słowników marek, modeli i innych, obowiązujących od 13/11);
 5. w trakcie przygotowania znajduje się szczegółowa instrukcja postępowania z każdą z w/w wersji;
 6. w związku z planowanym na godz. 14:00 w dniu 10/11 (piątek) wyłączeniem przez MSWiA możliwości przesyłania danych dotyczących CEP-a v.1.0 (paczki BTP, generowane jako pliki XML, przesyłane poprzez logowanie się stacji na portal CEP-a), prosimy najpóźniej do godz. 13:00 wygenerować wszystkie zaległe badania ? po tym czasie nie będzie możliwości ich wysłania w takiej formie! (wysyłka będzie dostępna w terminie późniejszym jako badania w trybie awaryjnym, tj. pojedynczo, co jest procesem zdecydowanie bardziej pracochłonnym).

——————————————————————————————————————————————-

[30.10.2017]

Poniżej prezentujemy film , w którym pokazujemy zmienioną procedurę wykonywania badania w programie Stacja.SQL

 


——————————————————————————————————————————————-

[23.03.2016]

Poniżej przedstawiamy Państwu wszelkie wymagania oraz zalecenia dotyczące wejścia w życie systemu CEPiK v.2.0 (format PDF).
W razie dodatkowych pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji …
Zalecenia oraz wymagania dotyczące CEPiK – stan na dzień 01/09/2017 r.

CEPIK 2.0 – formularz wniosku o wydanie certyfikatu VPN PKSC 12

CEPIK 2.0 – wzór wypełnienia wniosku o certyfikat VPN PKSC 12

Dodatkowe informacje, dotyczące systemu CEP, znajdziecie Państwo bezpośrednio na stronach Ministerstwa Cyfryzacji:
http://www.cepik.gov.pl/si-cepik-2.0/certyfikaty-skp

lub pod numerami telefonu 42 253 54 54 / 42 253 54 99 

 

Slide 1
Nie bój się dużego kroku. Nie pokonasz przepaści dwoma małymi.
David Lloyd George
Slide 1 - copy
Praca oddala od nas trzy wielkie niedole: nudę, występek i ubóstwo.
Voltaire
Slide 1 - copy
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski
Slide 1 - copy
W życiu każdego człowieka są dwa wielkie dni – pierwszy, w którym się rodzimy i drugi, w którym odkrywamy po co.
William Barclay
Shadow

Uwaga!

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 31.05.2024 r. (piatek) firma IT.NORCOM będzie nieczynna.

Zapraszamy do kontaktu do 29.05.2024 r. (środa) lub od 03.06.2024 r. (poniedziałek).

Przepraszamy za potencjalne niedogodności z tego powodu.

Pozdrawiamy

/Zespół IT.NORCOM/

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą,
pozostaw numer telefonu – oddzwonimy.

Administratorem pozostawionych danych będzie IT.NORCOM sp. z o.o. sp. k. Wpisane dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (uzasadniony interes). Osoba przekazująca swoje dane ma prawo do ich dostępu, sprostowania, usunięcia oraz wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania. Więcej informacji link


Formularz kontaktowy

Administratorem pozostawionych danych będzie IT.NORCOM sp. z o.o. sp. k. Wpisane dane będą przetwarzane w celu kontaktu telefonicznego na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (uzasadniony interes). Osoba przekazująca swoje dane ma prawo do ich dostępu, sprostowania, usunięcia oraz wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania. Więcej informacji link